Murata Electronics LQG15WZ1N6S02D
Part No.:
LQG15WZ1N6S02D
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LQG15WZ1N6S02D.pdf
Description:
FIXED IND 1.6NH 1A 0.04OHM SMD
Inductance:
1.6 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
40mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.51mm)
1. How to order LQG15WZ1N6S02D on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LQG15WZ1N6S02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQG15WZ1N6S02D?
Image LQG15WZ1N6S02D
Part Number LQG15WZ1N6S02D
Material - Core Air
Inductance 1.6 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 10GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)