Murata Electronics LQG15WZ19NJ02D
Part No.:
LQG15WZ19NJ02D
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LQG15WZ19NJ02D.pdf
Description:
FIXED IND 19NH 260MA 0.8OHM SMD
Inductance:
19 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
260 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.3GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order LQG15WZ19NJ02D on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LQG15WZ19NJ02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQG15WZ19NJ02D?
Image LQG15WZ19NJ02D
Part Number LQG15WZ19NJ02D
Material - Core -
Inductance 19 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 260 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 2.3GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)