Murata Electronics LQG15HH82NH02D
Part No.:
LQG15HH82NH02D
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LQG15HH82NH02D.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 200MA 1.2OHM SMD
Material - Core:
Air
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
700MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order LQG15HH82NH02D on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LQG15HH82NH02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQG15HH82NH02D?
Image LQG15HH82NH02D
Part Number LQG15HH82NH02D
Type Multilayer
Material - Core Air
Inductance 82 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 700MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)