KYOCERA AVX LP0805A0947ASTR
Part No.:
LP0805A0947ASTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LP0805A0947ASTR.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 0805
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
LP0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
942.5MHz Center
Bandwidth:
25MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.3dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max):
0.044" (1.12mm)
1. How to order LP0805A0947ASTR on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LP0805A0947ASTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LP0805A0947ASTR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LP0805A0947ASTR
Part Number LP0805A0947ASTR
Manufacturer KYOCERA AVX
Series LP0805
Package/Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Frequency 942.5MHz Center
Bandwidth 25MHz
Filter Type Low Pass
Ripple -
Insertion Loss 0.3dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max) 0.044" (1.12mm)