Toko America Inc. LL1608-F33NK
Part No.:
LL1608-F33NK
Manufacturer:
Toko America Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LL1608-F33NK.pdf
Description:
FIXED IND 33NH 300MA 650MOHM SMD
Manufacturer:
Toko America Inc.
Series:
LL1608-F
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material - Core:
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
650mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)
1. How to order LL1608-F33NK on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LL1608-F33NK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LL1608-F33NK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LL1608-F33NK.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LL1608-F33NK LL1608-F12NK
Part Number LL1608-F33NK LL1608-F12NK
Manufacturer Toko America Inc. Toko America Inc.
Series LL1608-F LL1608-F
Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Type Multilayer Multilayer
Material - Core - -
Inductance 33 nH 12 nH
Tolerance ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA 300 mA
Shielding Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max 400mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 100MHz 11 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1.5GHz 2.7GHz
Ratings - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz 100 MHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) 0.037" (0.95mm)