Toko America Inc. LL1005-FH8N2K=P3
Part No.:
LL1005-FH8N2K=P3
Manufacturer:
Toko America Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LL1005-FH8N2K=P3.pdf
Description:
FIXED IND 8.2NH 300MA 390 MOHM
Manufacturer:
Toko America Inc.
Series:
LL1005-FH
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
390mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
4.1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order LL1005-FH8N2K=P3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LL1005-FH8N2K=P3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LL1005-FH8N2K=P3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LL1005-FH10NK=P3 LL1005-FH8N2K=P3
Part Number LL1005-FH10NK=P3 LL1005-FH8N2K=P3
Manufacturer Toko America Inc. Toko America Inc.
Series LL1005-FH LL1005-FH
Package/Case 0402 (1005 Metric) 0402 (1005 Metric)
Packaging Cut Tape (CT) Cut Tape (CT)
Product Status Obsolete Obsolete
Type Multilayer Multilayer
Material - Core Ceramic Ceramic
Inductance 10 nH 8.2 nH
Tolerance ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA 300 mA
Shielding Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 460mOhm Max 390mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 100MHz 12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 3.75GHz 4.1GHz
Ratings - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz 100 MHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)