KYOCERA AVX LCCI0201S3N3GTAR
Part No.:
LCCI0201S3N3GTAR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LCCI0201S3N3GTAR.pdf
Description:
FIXED IND 3.3NH 450MA 300MOHM SM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
LCCI
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
450 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
9.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order LCCI0201S3N3GTAR on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LCCI0201S3N3GTAR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCCI0201S3N3GTAR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LCCI0201S3N3GTAR
Part Number LCCI0201S3N3GTAR
Manufacturer KYOCERA AVX
Series LCCI
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 3.3 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 450 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 9.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)