KEMET L0805C4R7MDMIT
Part No.:
L0805C4R7MDMIT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.L0805C4R7MDMIT.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 700MA 280MOHM SM
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.049" (1.25mm)
1. How to order L0805C4R7MDMIT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the L0805C4R7MDMIT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L0805C4R7MDMIT?
Image L0805C4R7MDMIT
Part Number L0805C4R7MDMIT
Manufacturer KEMET
Series L-DMI
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)