KEMET L0805C1R5MDMIT
Part No.:
L0805C1R5MDMIT
Manufacturer:
KEMET
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.L0805C1R5MDMIT.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 800MA 200MOHM SM
Manufacturer:
KEMET
Series:
L-DMI
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.049" (1.25mm)
1. How to order L0805C1R5MDMIT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the L0805C1R5MDMIT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L0805C1R5MDMIT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image L0805C1R5MDMIT
Part Number L0805C1R5MDMIT
Manufacturer KEMET
Series L-DMI
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)