KEMET L0603C3N3SRMST
Part No.:
L0603C3N3SRMST
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.L0603C3N3SRMST.pdf
Description:
FIXED IND 3.3NH 300MA 120MOHM SM
Series:
L-RMS
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.71mm)
1. How to order L0603C3N3SRMST on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the L0603C3N3SRMST price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L0603C3N3SRMST?
Image L0603C3N3SRMST
Part Number L0603C3N3SRMST
Manufacturer KEMET
Series L-RMS
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 3.3 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 9GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)