KEMET L0603C2N2SRMST
Part No.:
L0603C2N2SRMST
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.L0603C2N2SRMST.pdf
Description:
FIXED IND 2.2NH 300MA 100MOHM SM
Series:
L-RMS
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
2.2 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
12GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.71mm)
1. How to order L0603C2N2SRMST on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the L0603C2N2SRMST price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L0603C2N2SRMST?
Image L0603C2N2SRMST
Part Number L0603C2N2SRMST
Manufacturer KEMET
Series L-RMS
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 2.2 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 12GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)