KEMET L0603C12NJRMST
Part No.:
L0603C12NJRMST
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.L0603C12NJRMST.pdf
Description:
FIXED IND 12NH 300MA 280MOHM SMD
Series:
L-RMS
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.71mm)
1. How to order L0603C12NJRMST on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the L0603C12NJRMST price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L0603C12NJRMST?
Image L0603C12NJRMST
Part Number L0603C12NJRMST
Manufacturer KEMET
Series L-RMS
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 12 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)