KEMET L0603C100KSMST
Part No.:
L0603C100KSMST
Manufacturer:
KEMET
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.L0603C100KSMST.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 5MA 2.55 OHM SMD
Manufacturer:
KEMET
Series:
L-SMS
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
5 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.55Ohm Max
Q @ Freq:
35 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
2 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.71mm)
1. How to order L0603C100KSMST on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the L0603C100KSMST price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L0603C100KSMST?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image L0603C100KSMST
Part Number L0603C100KSMST
Manufacturer KEMET
Series L-SMS
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.55Ohm Max
Q @ Freq 35 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant 17MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)