KEMET L0402C10NJRMST
Part No.:
L0402C10NJRMST
Manufacturer:
KEMET
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.L0402C10NJRMST.pdf
Description:
FIXED IND 10NH 300MA 310MOHM SMD
Manufacturer:
KEMET
Series:
L-RMS
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
310mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
4.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)
1. How to order L0402C10NJRMST on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the L0402C10NJRMST price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L0402C10NJRMST?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image L0402C10NJRMST
Part Number L0402C10NJRMST
Manufacturer KEMET
Series L-RMS
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 10 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 310mOhm Max
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 4.3GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)