Mornsun America, LLC K7812W-500R3
Part No.:
K7812W-500R3
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.K7812W-500R3.pdf
Description:
LINEAR REGULATOR REPLACEMENT DC
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
8V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
500mA, 150mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
94%
Approval Agency:
CE, EN, UKCA
Standard Number:
1. How to order K7812W-500R3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the K7812W-500R3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of K7812W-500R3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of K7812W-500R3.
Image K7812W-500R3
Part Number K7812W-500R3
Package/Case 3-SIP Module
Packaging Bulk
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 8V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 500mA, 150mA
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 94%