XP Power JTK1548D15
Part No.:
JTK1548D15
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JTK1548D15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Manufacturer:
XP Power
Series:
JTK (15W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
88%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active High
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order JTK1548D15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JTK1548D15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JTK1548D15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTK1548D15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as JTK1548D15 pin diagram, JTK1548D15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JTK1548D15
Part Number JTK1548D15
Manufacturer XP Power
Series JTK (15W)
Package/Case 6-DIP Module
Packaging Tube
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 500mA
Power (Watts) 15 W
Voltage - Isolation 1.6 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 88%