XP Power JTK1524S15
Part No.:
JTK1524S15
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JTK1524S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 15W
Manufacturer:
XP Power
Series:
JTK (15W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
89%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active High
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order JTK1524S15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JTK1524S15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JTK1524S15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTK1524S15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as JTK1524S15 pin diagram, JTK1524S15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JTK1524S15
Part Number JTK1524S15
Manufacturer XP Power
Series JTK (15W)
Package/Case 6-DIP Module
Packaging Tube
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1A
Power (Watts) 15 W
Voltage - Isolation 1.6 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Efficiency 89%