XP Power JTD2024S15
Part No.:
JTD2024S15
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.JTD2024S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 20W
Manufacturer:
XP Power
Series:
JTD20 (20W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1.33A
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
88%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE
Standard Number:
1. How to order JTD2024S15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the JTD2024S15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JTD2024S15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTD2024S15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as JTD2024S15 pin diagram, JTD2024S15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image JTD2024S15
Part Number JTD2024S15
Manufacturer XP Power
Series JTD20 (20W)
Package/Case 6-DIP Module
Packaging Tube
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1.33A
Power (Watts) 20 W
Voltage - Isolation 3 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 88%