XP Power IVB0124S3V3
Part No.:
IVB0124S3V3
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IVB0124S3V3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER SINGLE 3.3V 1W
Series:
IVB01 (1W)
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
303mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
75%
Standard Number:
1. How to order IVB0124S3V3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IVB0124S3V3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IVB0124S3V3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IVB0124S3V3.
Image IVB0124S3V3
Part Number IVB0124S3V3
Manufacturer XP Power
Series IVB01 (1W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21.6V
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 303mA
Power (Watts) 1 W
Voltage - Isolation 3 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 75%