XP Power IVB0112S15
Part No.:
IVB0112S15
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IVB0112S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER SINGLE 15V 1W
Series:
IVB01 (1W)
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1.005 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
81%
Standard Number:
1. How to order IVB0112S15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IVB0112S15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IVB0112S15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IVB0112S15.
7.How to contact us to get technical supports, such as IVB0112S15 pin diagram, IVB0112S15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IVB0112S15
Part Number IVB0112S15
Manufacturer XP Power
Series IVB01 (1W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 10.8V
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 67mA
Power (Watts) 1.005 W
Voltage - Isolation 3 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 81%