ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDB44M18A-300M3L
Part No.:
IS61QDB44M18A-300M3L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IS61QDB44M18A-300M3L.pdf
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
8.4 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package:
165-LFBGA (15x17)
1. How to order IS61QDB44M18A-300M3L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IS61QDB44M18A-300M3L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IS61QDB44M18A-300M3L?
Image IS61QDB44M18A-300M3L
Part Number IS61QDB44M18A-300M3L
Manufacturer ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Series -
Package/Case 165-LBGA
Packaging Tray
Product Status Active
Programmable Not Verified
Memory Type Volatile
Memory Format SRAM
Technology SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size 72Mbit
Memory Organization 4M x 18
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 300 MHz
Access Time 8.4 ns
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)