ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDB24M18A-300B4LI
Part No.:
IS61QDB24M18A-300B4LI
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IS61QDB24M18A-300B4LI.pdf
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
1.48 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
165-LFBGA (13x15)
1. How to order IS61QDB24M18A-300B4LI on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IS61QDB24M18A-300B4LI price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IS61QDB24M18A-300B4LI?
Image IS61QDB24M18A-300M3L IS61QDB24M18A-300B4LI IS61QDB24M18A-250B4LI
Part Number IS61QDB24M18A-300M3L IS61QDB24M18A-300B4LI IS61QDB24M18A-250B4LI
Series - - -
Package/Case 165-LBGA 165-LBGA 165-LBGA
Packaging Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified
Memory Type Volatile Volatile Volatile
Memory Format SRAM SRAM SRAM
Technology SRAM - Synchronous, QUAD SRAM - Synchronous, QUAD SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size 72Mbit 72Mbit 72Mbit
Memory Organization 4M x 18 4M x 18 4M x 18
Memory Interface Parallel Parallel Parallel
Clock Frequency 300 MHz 300 MHz 250 MHz
Access Time 1.48 ns 1.48 ns 1.8 ns
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V 1.71V ~ 1.89V 1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)