Vishay Dale IRF24ER470K
Part No.:
IRF24ER470K
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IRF24ER470K.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 205MA 2.3 OHM TH
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IRF-24
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
205 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
2.3Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
8.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.118" Dia x 0.276" L (3.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IRF24ER470K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IRF24ER470K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IRF24ER470K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IRF24ER470K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IRF24ER470K
Part Number IRF24ER470K
Manufacturer Vishay Dale
Series IRF-24
Package/Case Axial
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 205 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.3Ohm Max
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 8.5MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.276" L (3.00mm x 7.00mm)