Vishay Dale IMC0805ER5N6J01
Part No.:
IMC0805ER5N6J01
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IMC0805ER5N6J01.pdf
Description:
FIXED IND 5.6NH 600MA 80MOHM SMD
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IMC-0805-01
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
5.6 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant:
5.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order IMC0805ER5N6J01 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IMC0805ER5N6J01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMC0805ER5N6J01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IMC0805ER5N6J01
Part Number IMC0805ER5N6J01
Manufacturer Vishay Dale
Series IMC-0805-01
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 5.6 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Q @ Freq 60 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant 5.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)