Vishay Dale ILSB1206ER120K
Part No.:
ILSB1206ER120K
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ILSB1206ER120K.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 15MA 1.05 OHM SMD
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
ILSB-1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
15 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.05Ohm Max
Q @ Freq:
45 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant:
26MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order ILSB1206ER120K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ILSB1206ER120K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ILSB1206ER120K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ILSB1206ER120K
Part Number ILSB1206ER120K
Manufacturer Vishay Dale
Series ILSB-1206
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 12 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 15 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.05Ohm Max
Q @ Freq 45 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant 26MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)