Vishay Dale IHXL1500VZEB1R5M5A
Part No.:
IHXL1500VZEB1R5M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHXL1500VZEB1R5M5A.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 178A 0.26MOHM TH
Shipping
Inventory:196
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHXL-1500VZ-5A
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
178 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.26mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
500 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max):
0.872" (22.15mm)
1. How to order IHXL1500VZEB1R5M5A on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHXL1500VZEB1R5M5A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHXL1500VZEB1R5M5A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHXL1500VZEB1R5M5A
Part Number IHXL1500VZEB1R5M5A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHXL-1500VZ-5A
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Product Status Active
Type -
Material - Core -
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 178 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.26mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max) 0.872" (22.15mm)