Vishay Dale IHLP6767GZRZ150M1L
Part No.:
IHLP6767GZRZ150M1L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP6767GZRZ150M1L.pdf
Series:
IHLP-6767GZ-5A
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
14.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7.5MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
1. How to order IHLP6767GZRZ150M1L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP6767GZRZ150M1L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP6767GZRZ150M1L?
Image IHLP6767GZRZ150M1L
Part Number IHLP6767GZRZ150M1L
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-6767GZ-5A
Type Molded
Material - Core Metal Composite
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 14 A
Current - Saturation (Isat) 12A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 14.4mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 7.5MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)