Vishay Dale IHLP6767GZER680M1A
Part No.:
IHLP6767GZER680M1A
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP6767GZER680M1A.pdf
Series:
IHLP-6767GZ-1A
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.1 A
Current - Saturation (Isat):
4.5A
DC Resistance (DCR):
75.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
3MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
1. How to order IHLP6767GZER680M1A on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP6767GZER680M1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP6767GZER680M1A?
Image IHLP6767GZER680M1A
Part Number IHLP6767GZER680M1A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-6767GZ-1A
Material - Core -
Inductance 68 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.1 A
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 75.7mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 3MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)