Vishay Dale IHLP505WFDER3R3M5A
Part No.:
IHLP505WFDER3R3M5A
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP505WFDER3R3M5A.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 20.2A WIDE TERMI
Shipping
Inventory:250
Series:
IHLP505WFD-5A
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
20.2 A
Current - Saturation (Isat):
16.7A
DC Resistance (DCR):
5.44mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
17.8MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.503" L x 0.520" W (12.78mm x 13.21mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)
1. How to order IHLP505WFDER3R3M5A on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP505WFDER3R3M5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP505WFDER3R3M5A?
Image IHLP505WFDER3R3M5A
Part Number IHLP505WFDER3R3M5A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP505WFD-5A
Material - Core -
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 20.2 A
Current - Saturation (Isat) 16.7A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 5.44mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 17.8MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.503" L x 0.520" W (12.78mm x 13.21mm)
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)