Vishay Dale IHLP505WFDER2R2M5A
Part No.:
IHLP505WFDER2R2M5A
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP505WFDER2R2M5A.pdf
Description:
INDUCT WW SNGL COIL MISC
Shipping
Inventory:250
Series:
IHLP
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
25.5 A
Current - Saturation (Isat):
21.5A
DC Resistance (DCR):
3.67mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
23.3MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.503" L x 0.520" W (12.78mm x 13.21mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)
1. How to order IHLP505WFDER2R2M5A on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP505WFDER2R2M5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP505WFDER2R2M5A?
Image IHLP505WFDER2R2M5A
Part Number IHLP505WFDER2R2M5A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP
Material - Core -
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 25.5 A
Current - Saturation (Isat) 21.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 3.67mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 23.3MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.503" L x 0.520" W (12.78mm x 13.21mm)
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)