Vishay Dale IHLP505WFDER1R5M5A
Part No.:
IHLP505WFDER1R5M5A
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP505WFDER1R5M5A.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 27.5A WIDE TERMI
Shipping
Inventory:250
Series:
IHLP505WFD-5A
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
27.5 A
Current - Saturation (Isat):
23.5A
DC Resistance (DCR):
2.57mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
29.2MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.503" L x 0.520" W (12.78mm x 13.21mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)
1. How to order IHLP505WFDER1R5M5A on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP505WFDER1R5M5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP505WFDER1R5M5A?
Image IHLP505WFDER1R5M5A
Part Number IHLP505WFDER1R5M5A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP505WFD-5A
Material - Core -
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 27.5 A
Current - Saturation (Isat) 23.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.57mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 29.2MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.503" L x 0.520" W (12.78mm x 13.21mm)
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)