Vishay Dale IHLP5050FDER4R7M0P
Part No.:
IHLP5050FDER4R7M0P
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP5050FDER4R7M0P.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 16.3A 9.6 MOHM S
Shipping
Inventory:248
Series:
IHLP-5050FD-0P
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
16.3 A
Current - Saturation (Isat):
21.9A
DC Resistance (DCR):
9.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
15.4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)
1. How to order IHLP5050FDER4R7M0P on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP5050FDER4R7M0P price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP5050FDER4R7M0P?
Image IHLP5050FDER4R7M0P
Part Number IHLP5050FDER4R7M0P
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-5050FD-0P
Type Molded
Material - Core Metal Composite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 16.3 A
Current - Saturation (Isat) 21.9A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 9.6mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 15.4MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)