Vishay Dale IHLP5050FDER2R2MAP
Part No.:
IHLP5050FDER2R2MAP
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP5050FDER2R2MAP.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 26.9A 2.9 MOHM S
Shipping
Inventory:128
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLP-5050FD-AP
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
26.9 A
Current - Saturation (Isat):
30.3A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.9mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
27.4MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)
1. How to order IHLP5050FDER2R2MAP on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP5050FDER2R2MAP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP5050FDER2R2MAP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHLP5050FDER2R2MAP
Part Number IHLP5050FDER2R2MAP
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-5050FD-AP
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Molded
Material - Core Metal Composite
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 26.9 A
Current - Saturation (Isat) 30.3A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.9mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 27.4MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)