Vishay Dale IHLP5050FDER1R0MAP
Part No.:
IHLP5050FDER1R0MAP
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP5050FDER1R0MAP.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 37.9A 1.6 MOHM SMD
Shipping
Inventory:245
Series:
IHLP-5050FD-AP
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
37.9 A
Current - Saturation (Isat):
36.5A
DC Resistance (DCR):
1.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
41MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)
1. How to order IHLP5050FDER1R0MAP on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP5050FDER1R0MAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP5050FDER1R0MAP?
Image IHLP5050FDER1R0MAP
Part Number IHLP5050FDER1R0MAP
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-5050FD-AP
Type Molded
Material - Core Metal Composite
Inductance 1 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 37.9 A
Current - Saturation (Isat) 36.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.6mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 41MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)