Vishay Dale IHHP1008AZERR24M01
Part No.:
IHHP1008AZERR24M01
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHHP1008AZERR24M01.pdf
Description:
INDUCT WW SNGL COIL MISC
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHHP-1008AZ-01
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
240 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
4.9A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order IHHP1008AZERR24M01 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHHP1008AZERR24M01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHHP1008AZERR24M01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHHP1008AZERR24M01
Part Number IHHP1008AZERR24M01
Manufacturer Vishay Dale
Series IHHP-1008AZ-01
Package/Case 1008 (2520 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core Iron Powder
Inductance 240 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Current - Saturation (Isat) 4.9A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1008
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)