XP Power IFS0105S12
Part No.:
IFS0105S12
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IFS0105S12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 1W
Manufacturer:
XP Power
Series:
IFS01 (1W)
Package/Case:
8-SMD Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
84mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE, TUV, UL
Standard Number:
1. How to order IFS0105S12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IFS0105S12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IFS0105S12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IFS0105S12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as IFS0105S12 pin diagram, IFS0105S12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IFS0105S12
Part Number IFS0105S12
Manufacturer XP Power
Series IFS01 (1W)
Package/Case 8-SMD Module
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 84mA
Power (Watts) 1 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 83%