Sensata-Airpax IDLH11-1-72-30.0-W-91
Part No.:
IDLH11-1-72-30.0-W-91
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IDLH11-1-72-30.0-W-91.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IDL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
2
Illumination:
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order IDLH11-1-72-30.0-W-91 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IDLH11-1-72-30.0-W-91 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IDLH11-1-72-30.0-W-91?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IDLH11-1-72-30.0-W-91 IDLH111-1-66-15.0-B-01
Part Number IDLH11-1-72-30.0-W-91 IDLH111-1-66-15.0-B-01
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IDL IDL
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Mounting Type Chassis Mount Panel Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 30A 15A
Voltage Rating - AC - 250 V
Voltage Rating - DC - 80 V