Sensata-Airpax IDGN1-1-71-15.0
- Part No.:
- IDGN1-1-71-15.0
- Manufacturer:
- Sensata-Airpax
- Category:
- Circuit Breakers
- Package:
- Datasheet:
IDGN1-1-71-15.0.pdf
- Description:
- CIR BRKR HYD MAG
- Manufacturer:
- Sensata-Airpax
- Series:
- IDG
- Packaging:
- Bulk
- Product Status:
- Active
- Mounting Type:
- Panel Mount
- Breaker Type:
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps):
- 15A
- Voltage Rating - AC:
- 250 V
- Voltage Rating - DC:
- 65 V
- Actuator Type:
- Toggle
- Number of Poles:
- 1
- Illumination:
- None
- Illumination Voltage (Nominal):
- Approval Agency:
- CSA, UL1077
1. How to order IDGN1-1-71-15.0 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IDGN1-1-71-15.0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IDGN1-1-71-15.0?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
| Image |  |
| Part Number | IDGN1-1-71-15.0 | IDGN1-33669-1 | IDGN1-33669-2 | IDGN1-33669-3 | IDGN1-33669-4 |
| Series | IDG | IDG | IDG | IDG | IDG |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Current Rating (Amps) | 15A | - | - | - | - |
| Voltage Rating - AC | 250 V | - | - | - | - |
| Voltage Rating - DC | 65 V | - | - | - | - |