Sensata-Airpax IALZXB1-1-62-16.0-ACG2-J3
Part No.:
IALZXB1-1-62-16.0-ACG2-J3
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IALZXB1-1-62-16.0-ACG2-J3.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IAL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CSA, UL1077
1. How to order IALZXB1-1-62-16.0-ACG2-J3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IALZXB1-1-62-16.0-ACG2-J3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IALZXB1-1-62-16.0-ACG2-J3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IALZXB1-1-62-16.0-ACG2-J3 IALZXB1-1REC4-62-16.0-ACG2-J3
Part Number IALZXB1-1-62-16.0-ACG2-J3 IALZXB1-1REC4-62-16.0-ACG2-J3
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IAL IAL
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 16A 16A
Voltage Rating - AC 250 V 250 V
Voltage Rating - DC 80 V 80 V