XP Power IAB0115D12
Part No.:
IAB0115D12
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IAB0115D12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER DUAL 12V 1W
Series:
IAB01 (1W)
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
42mA, 42mA
Power (Watts):
1.008 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
80%
Standard Number:
1. How to order IAB0115D12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IAB0115D12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IAB0115D12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IAB0115D12.
7.How to contact us to get technical supports, such as IAB0115D12 pin diagram, IAB0115D12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IAB0115D12
Part Number IAB0115D12
Manufacturer XP Power
Series IAB01 (1W)
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 13.5V
Voltage - Input (Max) 16.5V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Power (Watts) 1.008 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 80%