Delta Electronics/Cyntec HCUVE966490-101
Part No.:
HCUVE966490-101
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCUVE966490-101.pdf
Description:
IND SMD 100NH ASSEMBLY CHOKE
Shipping
Inventory:400
Series:
HCUVE966490
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
66 A
Current - Saturation (Isat):
66A
DC Resistance (DCR):
0.17mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.378" L x 0.354" W (9.60mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)
1. How to order HCUVE966490-101 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HCUVE966490-101 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCUVE966490-101?
Image HCUVE966490-101
Part Number HCUVE966490-101
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series HCUVE966490
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Molded
Material - Core -
Inductance 100 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 66 A
Current - Saturation (Isat) 66A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.17mOhm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.378" L x 0.354" W (9.60mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)