Delta Electronics/Cyntec HCUVE806412-151
Part No.:
HCUVE806412-151
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCUVE806412-151.pdf
Description:
IND SMD 150NH ASSEMBLY CHOKE
Shipping
Inventory:250
Series:
HCUVE806412
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
61 A
Current - Saturation (Isat):
61A
DC Resistance (DCR):
0.18mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.315" L x 0.252" W (8.00mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
1. How to order HCUVE806412-151 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HCUVE806412-151 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCUVE806412-151?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HCUVE806412-151 HCUVE806412-121
Part Number HCUVE806412-151 HCUVE806412-121
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec Delta Electronics/Cyntec
Series HCUVE806412 HCUVE806412
Package/Case Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Molded Molded
Material - Core - -
Inductance 150 nH 120 nH
Tolerance ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 61 A 61 A
Current - Saturation (Isat) 61A 75A
Shielding Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.18mOhm 0.18mOhm
Ratings - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.315" L x 0.252" W (8.00mm x 6.40mm) 0.315" L x 0.252" W (8.00mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm)