Delta Electronics/Cyntec HCUVE117512-471
Part No.:
HCUVE117512-471
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCUVE117512-471.pdf
Description:
IND SMD 470NH ASSEMBLY CHOKE
Shipping
Inventory:300
Series:
HCUVE117512
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
75 A
Current - Saturation (Isat):
27A
DC Resistance (DCR):
0.15mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.421" L x 0.295" W (10.70mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
1. How to order HCUVE117512-471 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HCUVE117512-471 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCUVE117512-471?
Image HCUVE117512-601 HCUVE117512-271 HCUVE117512-401 HCUVE117512-471 HCUVE117512-301
Part Number HCUVE117512-601 HCUVE117512-271 HCUVE117512-401 HCUVE117512-471 HCUVE117512-301
Series HCUVE117512 HCUVE117512 HCUVE117512 HCUVE117512 HCUVE117512
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core - - - - -
Inductance 600 nH 270 nH 400 nH 470 nH 300 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 75 A 75 A 75 A 75 A 75 A
Current - Saturation (Isat) 19A 48A 32A 27A 42A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.15mOhm 0.15mOhm 0.15mOhm 0.15mOhm 0.15mOhm
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.421" L x 0.295" W (10.70mm x 7.50mm) 0.421" L x 0.295" W (10.70mm x 7.50mm) 0.421" L x 0.295" W (10.70mm x 7.50mm) 0.421" L x 0.295" W (10.70mm x 7.50mm) 0.421" L x 0.295" W (10.70mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm)