Delta Electronics/Cyntec HCME104610F-700
Part No.:
HCME104610F-700
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCME104610F-700.pdf
Description:
IND SMD 70NH ASSEMBLY CHOKE
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
HCME104610F
Inductance:
70 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
70 A
Current - Saturation (Isat):
141A
DC Resistance (DCR):
0.23mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.402" L x 0.181" W (10.20mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
1. How to order HCME104610F-700 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HCME104610F-700 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCME104610F-700?
Image HCME104610F-900 HCME104610F-700 HCME104610F-151 HCME104610F-121 HCME104610F-101
Part Number HCME104610F-900 HCME104610F-700 HCME104610F-151 HCME104610F-121 HCME104610F-101
Series HCME104610F HCME104610F HCME104610F HCME104610F HCME104610F
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core - - - - -
Inductance 90 nH 70 nH 150 nH 120 nH 100 nH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
Current Rating (Amps) 70 A 70 A 70 A 70 A 70 A
Current - Saturation (Isat) 87A 141A 52A 82A 78A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.23mOhm 0.23mOhm 0.23mOhm 0.23mOhm 0.23mOhm
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.181" W (10.20mm x 4.60mm) 0.402" L x 0.181" W (10.20mm x 4.60mm) 0.402" L x 0.181" W (10.20mm x 4.60mm) 0.402" L x 0.181" W (10.20mm x 4.60mm) 0.402" L x 0.181" W (10.20mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm)