Delta Electronics/Cyntec HCB118080S-101
Part No.:
HCB118080S-101
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCB118080S-101.pdf
Description:
IND SMD 100NH ASSEMBLY CHOKE
Shipping
Inventory:450
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
HCB118080S
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
79 A
Current - Saturation (Isat):
99A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.17mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
1. How to order HCB118080S-101 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HCB118080S-101 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCB118080S-101?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HCB118080S-101
Part Number HCB118080S-101
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series HCB118080S
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 100 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 79 A
Current - Saturation (Isat) 99A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 0.17mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)