Max Echo HBWS2012-R12J
Part No.:
HBWS2012-R12J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS2012-R12J.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 500MA 480MOHM SM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
480mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
950MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
150 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)