Max Echo HBWS2012-39NJ
Part No.:
HBWS2012-39NJ
Manufacturer:
Max Echo
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2015 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS2012-39NJ.pdf
Description:
FIXED IND 39NH 500MA 180MOHM SMD
Manufacturer:
Max Echo
Series:
HBWS
Package/Case:
0805 (2015 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
39 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
1.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order HBWS2012-39NJ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HBWS2012-39NJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HBWS2012-39NJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HBWS2012-39NJ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HBWS2012-12NJ HBWS2012-R10J HBWS2012-39NJ HBWS2012-R18J HBWS2012-27NJ
Part Number HBWS2012-12NJ HBWS2012-R10J HBWS2012-39NJ HBWS2012-R18J HBWS2012-27NJ
Manufacturer Max Echo Max Echo Max Echo Max Echo Max Echo
Series HBWS HBWS HBWS HBWS HBWS
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material - Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 12 nH 100 nH 39 nH 180 nH 27 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA 500 mA 500 mA 400 mA 600 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max 430mOhm Max 180mOhm Max 780mOhm Max 120mOhm Max
Q @ Freq 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 60 @ 500MHz 50 @ 250MHz 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.6GHz 1.1GHz 1.7GHz 900MHz 2.4GHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz 150 MHz 250 MHz 100 MHz 250 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)