Max Echo HBWS2012-8N2J
Part No.:
HBWS2012-8N2J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS2012-8N2J.pdf
Description:
FIXED IND 8.2NH 600MA 60MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
60mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant:
4.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)