Max Echo HBWS2012-5N1S
Part No.:
HBWS2012-5N1S
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS2012-5N1S.pdf
Description:
FIXED IND 5.1NH 600MA 80MOHM SMD
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
5.1 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant:
5.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)