Max Echo HBWS2012-47NJ
Part No.:
HBWS2012-47NJ
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS2012-47NJ.pdf
Description:
FIXED IND 47NH 500MA 150MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
1.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)